Celostátní setkání odboček OP Slavia – Klatovy 2.7. 2016

Sobotní ráno začalo pro zhruba 20 strakonických slávistů poměrně brzy, neboť v 7:00 byl naplánován odjezd do Klatov na setkání odboček OP Slavia z celé republiky! Nutno podotknout, že naše odbočka se tohoto setkání zúčastnila poprvé…

Nálada v autobuse byla příjemná do Klatov trvala cesta necelou hodinku. Ubytování na stadionu bylo klasické, pod stromy a předseda Vlček společně s Václavem Králíčků a Pavlem „Kritikem“ Maškem dávali dohromady soupisku hráčů na turnaj v malé kopané. Do turnaje se nahlásilo 30 (!) mužstev, z toho se dva týmy nedostavily. Hrálo se 1 x 10 minut a zápasy se hrály hodně prestižně! Více k tomu psáti nebudu, o průběhu turnaje vás bude informovat Jan Malířský st., protože ke každému zápasu vedl agendu, takže ví střelce gólů apod. Ale jednu poznámku si odpustit nemůžu. V našem týmu hrály Jana Koubová a Lenka Dušková, za fan-shop Slavia nastoupily dvě dorostenky a představte si, že naše holky je porazily! A Jana i skórovala !!
Turnaj byl dlouhý, dostavila se únava, ale hodinový deštík na konci turnaje jakoby nás pokropil živou vodou a naše squadra se vydala zakončit setkání do místního kulturního domu (název si nepamatuji). Tam následovala volná zábava pro všechny zúčastněné a kolem jedenácté večer jsme odjížděli do Strakonic. Kromě šofera snad všichni účastníci zájezdu podřimovali…
Příští rok je v plánu setkání v Novém Jičíně, nebo v Chomutově, no a za dva roky že by Strakonice ??

Martin Červinka

Jan Malířský k samotnému zápasu napsal následující:

Součástí setkání byl turnaj v malé kopané. Hrálo ve čtyřech skupinách po 8 mužstvech 10 minut 4 hráči + brankář na hřišti 20×40 m. V naší skupině postoupilo mužstvo Fanclub Slavia „A“. Hrálo se systémem každý s každým a první čtyři postoupili. Pak se hrálo již vyřazovacím systémem 15 minut. Ze skupiny jsme postoupili ze 4. místa s následujícími výsledky:

OP Strakonice: Srdcaři z východu 2:0, Chocholatý, Hozman

OP Strakonice: Sešívky z Dobřan 0:1

OP Strakonice: OP Jičín „B“ 3:1, Hozman, Chocholatý, Koubová

OP Strakonice: Fanshop pro slávisty 1:0, Hozman

OP Strakonice: Hostinné 1:1, Pacák

OP Strakonice: Area 114 „A“ 0:1

Postoupili jsme mezi 16 mužstev a kde jsme vyhráli s FO OP SK Slavia 4:3, kdy už jsme prohrávali 0:3 a branky dali Hozman 3 a Miklas.  Tím jsme se dostali mezi posledních osm a zde naše cesta skončila  nešťastnou porážkou 1:2 s Žilovem, branku dával Miklas.

V mužstvu Strakonic nastoupili v brance Sedláček, kterého na zbytek zápasu a jedno utkání zastoupil M. Řehoř, dál hráli Koubova, Dušková, Pacák, Hrdlička, Řehoř ml., Chocholatý, Hozman, Červinka, Miklas, Hrubý a Sýkora. Trénerem byl V. Králíček.