20. Celostátní setkání odboček Odboru přátel Slavia Praha

V sobotu 25. června 2022 proběhlo v Rožďalovicích celostátní setkání odboček Odboru přátel Slavia Praha. Rožďalovičtí na něj čekali dva roky. Setkání zahájil předseda odbočky Standa Veselý, pak vystoupil předseda OP Slavie David Ocetník a po té starosta města Petr Kopal. 

Setkání bylo perfektně připraveno, akorát počasí nám nepřálo, pršelo nebo mrholilo až do slavnostního ukončení a vyhodnocení kolem 16. hodiny. Jinak si myslím, že předseda zdejší odbočky Standa Veselý a další členové odbočky museli být spokojeni a spokojeni jsme byli i my a za to jim všem děkujeme.

Setkání i turnaje se zúčastnila strakonická odbočka v počtu 16 lidí v čele s předsedou Milošem Sedláčkem, dále Václav Králíček, Josef Bergr, Lenka Dušková, Zdeněk Korejs, moje maličkost a předseda Blatné David Flanderka.

Utkání řídil tým 4 rozhodčích a to na úrovni jak například: Václav Krondl – ligový rozhodčí, který řídil i mezinárodní zápasy mezinárodním a šéf komise rozhodčích, dále ligový rozhodčí s Mladé Boleslavi se svým nepřehlédnutelným knírem Pavlín Jirků, další byl ligový rozhodčí Milan Šedivý, zahrál si zde i bývalý hráč Slavie Jiří Veselý za Dětenice  /75/.

Hrálo se ve 4 skupinách po 4 mužstvech. V naší skupině B hráli místo odhlášeného Chomutova Junioři Rožďalovic, Kolín, Turnováci a Strakonice. Skupinu jsme vyhráli výsledky s Juniory 5:0, s Turnováky 7:0 a s Kolínem 2:0, branky: Miklas 9, Motl 3, Řehoř a Hozman. V druhé skupině A hráli: KHB, Srdcaři z východu, Brandýs nad Labem,  a Dobříšsko a skupinu vyhrálo Dobříšsko s třemi výhrami a skórem 14:4, třetí skupina C: Jičín, Bělá pod Bezdězem, Rožďalovice a Dětenice, skupinu vyhráli domácí Rožďalovice /s Jičínem 6:1, S Bělou 5:1 a Dětenicemi 5:2/, při skóre 16:4, v poslední skupině D hráli: Fanshop, Area 114, Fanklub a Karlovarsko a vyhrál Fanshop při 3 vítězství se skórem 14:1. Ve čtvrtfinále soutěže útěchy, vyhrálo KHB nad Turnováky /16./ 9:3, Rožďalovice Jun./13./ se Srdcaři 2:2 , na pokutové kopy Srdcaři 4:3, Jičín : Fanclub /15/,  6:2 a Karlovarsko/14/ : Bělá 1: 4. V následujícím semifinále hráli: KHB : Srdcaři 4:2 a Jičín : Bělá 2:2 na pokutové kopy Jičín 3:2, o 3. místo Srdcaři : Bělá 1:5  všechny zápasy se hráli 15 minut při remíze se kopaly penalty. O 3. místo v soutěži útěchy Srdcaři : Bělá 1:5 a malé finále Jičín : KHB 3:3 n pokutové kopy Jičín 3:2. Pouze finále se hrálo 2x 15 minut . Čtvrtfinále Dobříšsko /6./ : Kolín 1:3, Strakonice /5./ : Brandýs 1:3  a tak jsme skončili na 5. místě, Rožďalovice :Area / 8./7:1 a Fanshop : Dětenice /7./ 3:0. Semifinále: Kolín : Brandýs  0:1 a Rožďalovice : Fanshop 2:2 /na pokutové kopy 4:3, o 3 místo Kolín : Fanshop 1:3  a finále Brandýs : Rožďalovice 5:1 .Vítězi  se již po páté stali Zahrádkáři z Brandýsa nad Labem.

Přítomen byl zakladatel setkání pan Miroslav Dlouhý z Bělé pod Bezdězem (100 lt). My jsme měli nejlepšího střelce  Jakuba Miklase s 11 góly, nejlepším brankářem byl Smetana . Za nás hráli: Daniel Barát, Tomáš  Hozman, Josef Diviš, David Flanderka, Vojtěch Harášek, Matěj Kostka, David Petržílek, Jiří Motl, Jakub Miklas a Patrik Řehoř.

Foto a text Jan Malířský st.