6.8. 2016 – strakonické slávistické sobotní odpoledne

Strakonice se v sobotu 6.8. 2016 převlékly do červenobílých barev, neboť jak víte do Strakonic přijela SK Slavia Praha – ženy k utkání s Bayernem Mnichov! Přípravou byla pověřena místní odbočka OP Slavie a nutno podotknout že organizaci zvládla na jedničku !


Samozřejmě,že celé akci předcházela dlouhá příprava. Organizační výbor každý týden (od konce června) řešil hodně úkolů související s pořádáním této, pro strakonické slávisty, významné akce.
Celou akci odstartoval předzápas žáků a žákyň Junioru Strakonice a Slavie Praha. Zápas se hrál na 3 x 20 min. a dívky z Prahy vyhráli 3:2 . Již během tohoto zápasu se začínaly slušně zaplňovat tribuny stadionu Na Křemelce.
Kolem 14:00 hod. všichni zpozorněli, neboť hlasité troubení autobusu oznámilo příjezd hráček Bayernu! To způsobilo malý poprask, hlavně děti obdivovaly autobus Bayernu, který byl samozřejmě v klubových barvách. Během příjezdu hráček z Bavorska jsme dostávali informace, že naše hráčky budou mít zpoždění, protože silnice z Prahy byly ucpané… Naštěstí prodleva nebyla až taková a za chvíli se objevil i autobus s hráčkami Slavie. Vše mohlo pokračovat podle plánu, jen s nepatrným zpožděním. Následovala autogramiáda hráček Slavie, o kterou byl enormní zájem. Mezitím soupeř podnikl procházku a obdivoval krásu Strakonic.

O zápas byl obrovský zájem, přišlo cca na 1 050 diváků! Byly vidět např. představitelé města Strakonic, přijel i člen představenstva SK SLAVIA PRAHA p. Tomáš Syrovátka a tiskový mluvčí Michal Býček, předseda představenstva nemocnice Tomáš Fiala i bývalý mezinárodní rozhodčí p. Stiegler. Mezi diváky byly vidět i známé fotbalové tváře z Českých Budějovic, a další… Zápas prostě přilákal fotbalové fajnšmekry!

Hodina „H“ se blížila.V 15:45 seskočili z nebe parašutisti v dresech Slavie a Bayernu a v 16 :00 hod. bylo zahájeno tak dlouho očekávané utkání . Slavnostní výkop obstarala bývalá fotbalistka a strakonická rodačka paní Magda Štréblová. Co k samotnému zápasu říci ? Bylo vidět, že Bayern je profesionální tým evropského formátu. V týmu jsou např. hráčky ze Skotska i z USA a jejich hra lahodila oku fotbalového fanouška. Slavia i přes obdržení pěti branek , byla Bayernu rovnocenným soupeřem a své fanoušky nezklamala. První velkou šanci zápasu měly hráčky Slavie, kdyby ji proměnily, vše mohlo být možná jinak… Čestný gól Slavie v závěru zápasu obstarala strakonická rodačka Petra Divišová, jaká to symbolika…

Suma sumárum: Ženy SK Slavia Praha – Ženy FC Bayern Mnichov 1:5 (0:2). Rozhodčí Zadinová- Šafránková, Šulcová. Diváků 1050.
Branky: 87. Pera Divišová – 31. Lisa Evans, 33. a 48. Nicole Rolser, 55. Anna Gerhardt, 80. Riculda Kiesling.

Touto cestou bych chtěl poděkovat všem co se na pořádání zápasu podíleli!

Jan Vlček

Fotografie Jan Škrle: 

Fotografie Jan Malířský st. : 

Fotografie Jan Petráš: