7. předsilvestrovské derby Strakonice

7. předsilvestrovské derby Strakonice

Na malém hřišti na Křemelce na svatého Štěpána 26.12. 2022 proběhlo v režii odbočky strakonické odbočky Sparty Praha 7. Předsilvestrovské derby zdejších odboček jeho výtěžek půjde na léčení a rehabilitaci malého Radima Kříže.

V prvním zápase se od 13 hodin střetla mužstva dětí 8-10 let a utkání, které řídil Zdeněk Raba skončilo vítězstvím Slávie 2:18 /0:11/ a na penalty smírně 6:6. Po zápase předali mužstva dospělých hráčů mládeže věcné dárky. Obě odbočky měly u vchodu své stánky se suvenýry a kasičku na charitativní akci.

Hlavní zápas se hrál od 14 hodin a nastoupili hráči na 30 let Fan Club Sparta Praha, pobočka Strakonice: OP Slavia Praha odbočka Strakonice, slavnostní výkop provedla 1. více miss Česká miss Kristýna Pavlovičová a předseda Fan Clubu Sparta Praha Svatopluk Kunert.

V poločase zápasu byla provedena dražba dresů: u Sparty Ladislava Krejčího mladšího s podpisy hráčů (vydražen za 6000 Kč) a u Slávie Ibrahima B. Traoré (vydražen za 5000 Kč + 4000 Kč dary). Provedena byla i soutěž ve střelbě na pivní lahve v brance od Měšťanského pivovaru ve Strakonicích.

Hlavní zápas:

Fan Club Sparta Praha, Strakonice: Odbor přátel Slavia Praha, Strakonice 2:3 /1:0/, Z. Křížek, H. Tomáš – P. Baloušek 2x a P. Divišová.  Rozhodčí: Pavel Marek

Sparta: T. Švehla – P. Krejsa, T. Hajdušek, T. Herzig, R. Frček, Z. Křížek, D. Šefčík, J. Prokeš, T. Hynek, P. Kubata a F. Brázda   trenér:T. Prokopec

Slavia: J. Zušťák – J. Baloušek, P. Baloušek, P. Hovorka, L. Vápeník, M. Smejkal, P. Civani, J. Sýkora, P. Sýkora, T. Baloun a P. Divišová   trenér: J.Bergr

Po skončení utkání byla rodině Křížů předána vybraná částka pro malého Radima ve výši 38 tisíc Kč. 

I přes nevydařené počasí se akce povedla a to i díky Romanu Remešovi a moderátoru Františku Marešovi. Takže na za rok při 8. derby na shledanou.

Text a foto

Jan Malířský st.