Předsilvestrovské derby Slavia – Sparta 2017

Dnes byl ve Strakonicích velký den odboček Slavia a Sparta Praha, kdy se již po třetí utkaly na hřišti na Křemelce ve fotbalovém zápase a opět zvítězila i když na následné pokutové kopy.

Utkání skončilo 5:5 /4:3/, pokutové kopy 3:2, branky Obereiter, Chylík, Hovorka, Mára, Divišová – Kozlík, Remeš, Čapek ml. 2x, Vaněk. Rozhodčí Poklop s nímž slavisti moc spokojeni nebyli, když neodpískal pokutový kop na zákrok na Máru.

Slavia: Petrželka-Hovorka, Baloušek, Sýkora, Maršala, Kálal-Řehoř, Petráň, Miklas- Obereiter, Chylík, Divišová, Mára.

Sparta: Prokopec- Remeš, Krejza, Čapek M. ml, Vaněk-Provazník, Frček, Kozlík, Jílek, Čapek M. st

Za Slavii hrála strakoňačka hrající za mužstvo žen Slavia Praha Petra Divišová. Byla zde k vidění celá řada osobností, jako tiskový mluvčí Slavie Praha a součastně i člen zdejší odbočky pan Michal Býček, hráč prvního mužstva mužů Josef Hušbauer, bývalý hráč Spartaku Strakonice a Sparty Praha pan Roman Vonášek, který s Petrou Divišovou provedli slavnostní výkop. Byl zde přítomen i strakonický rodák a bývalý tréner Slavie pan Jindřich Dejmal.

Dobrovolné vstupné dalo častku 12.500Kč, která byla předana řediteli okresní nemocnice MUDr. Tomáši Fialovi Bc na dýchací zařízení pro dětské oddělení. Po zápase měli slavisté posezení s občestvením v restauraci Jiskra a sparťané v Kafíčku. Tak ať žíje 4. roční v roce 2018, ktrý budou zase pro změnu zajišťovat slavisté. Celé odpoledne komentoval pan František Mareš.

Foto a text Jan Malířský st.

Fotogalerie: