Fotoreport ze zápasu FC Kodaň – SK Slavia Praha

Strakonická odbočka odboru přátel Slavie Praha doplněna členy Blatné, Horažďovic, Vodňan a dalších míst uskutečnila třídenní autobusový zájezd do Dánska na utkání Evropské ligy mezi FC Kodaň : SK Slavia Praha, které skončilo 0:1 /0:0/ brankou v 46. Jana Matouška.

Sestavy:

FC Kodaň: Andersen – Ankerse, Bengtsson, Bjelland /71.Holse/, Greguš, Falk /84 Vavro/, Fischer, Skov /84.Kodro/ – Sotiriou, N´Doye. SK Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil, Souček – Stoch /85.Frydrych/, Hušbauer /90. Deli/,Traore – Matoušek /72.Tecl/. Diváků 20672, žluté kary 2:3 , Sotiriou, N´Doye – Bořil, Coufal, Traoré, Rozhodčí: Banti – Maganelli, Passeri

Pohlednému utkání, kde jsme měli více šancí se předvedli při děkovačce fanoušci tribuny sever, kteří napadli domácí pořadatele a později i policii. Ani snaha hráčů je uklidnit nepomohla. Nakonec bylo zadrženo 8 diváků z Prahy. Prostě i když to bylo po celý den v pořádku, tak na konec byla pořádná ostuda.

Něco k vlastnímu zájezdu. Odjelo se ve středu v 16.30 hod ze Strakonic autobusem s dvaapadesáti slávisty a dvěma řidiči. Na hranicích s Německem jsme přežili celní kontrolu a jeli do Rostoku, kde byl ve 4 hodiny ráno odjezd trajektem do Dánska. Interier trajektu byl na vysoké úrovni, což je vidět i na fotkách. Silný vítr, který nás po cestě mořem provázel, byl při chůzi po lodi znát a na horní palubě se dlouho nevydrželo. V 6 hod jsme byli v Dánsku a pokračovali autobusem do Kodaně, kde na nás měl čekat podle pražské odbočky průvodce a zavést nás do pivovaru Carlsberg k domluvené exkurzi. Bohužel nikdo nepřišel a nás nechali na pospas osudu. Takže jsme milý pivovar nenašli a dojít na náměstí, odkud se mělo v 16 hodin jít společným průvodem, se nám podařilo po 17 km nachozených po Kodani. Odtud šlo asi 1000 slávistů další 4 km společně pod dohledem policie na fotbalový stadion. Cesta proběhla v absolutní pohodě bez jakéhokoliv incidentu.

Viděli jsme zajímavé utkání, které nám přineslo 3 body. Bohužel to, co předvedla skupina několika tzv. fanoušků mluví za vše. Záběry si najdete na internetu. Domů jsme odjížděli hned po utkání ve 21,30 a přijeli již po vlastní ose v pátek v 15,30 hod. Ve městě se ztratil jeden člověk, ale na stadionu jsme byli všichni. Při odjezdu zase jeden nastoupil do jiného autobusu, ale včas to zjistil. Jedinou ztrátu utrpěl Vašek Kostka st., kterému v zápalu fandění vypadly falešné zuby, které zůstali někde v Dánsku. Všichni byli spokojeni a velký dík patří zejména Vaškovi Králíčkovi a Miloši Sedláčkovi za práci a strarosti které s tím měli. Pokud bychom někam jeli příště, tak samozřejmě se nebudeme spoléhat na Pražáky.

Ať žije Slavie !

Foto a text Jan Malířský st.