S Gymnáziem na finále Mol cupu 2018 SK Slavia Praha – FK Jablonec

Vzhledem k tomu, že jsme jako škola nevyrazili již delší dobu na nějaké sportovní klání, ujala se po postupu milované Slavie Praha do finále Českého poháru myšlenka, že bychom se na tento zápas mohli jet podívat.

Na přípravy nebylo moc času, bylo to vše trochu hektické, ale nečekaně velký zájem studentů potěšil, a tak jsme se dali do práce. Nakonec nás z naší školy jelo 30 studentů a učitelů (je skvělé vědět, že minimálně každý 20 student školy, se kterým se potkávám je fanoušek Slavie Praha) a všichni jsme si tuto akci perfektně užili a oslavili jsme přímo na místě, po dlouhých 16 letech, zisk druhé nejcenější české fotbalové trofeje. Škoda jen, že se takový zápas hrál ve stísněných podmínkách malinkého stadionu v Mladé Boleslavi. Ale o to více jsme byli vtažení do perfektní atmosféry finálového zápasu.

Velký dík za pomoc s organizací zájezdu patří odbočce Odboru přátel SK Slavia Praha ze Strakonic (jmenovitě panu Václavu Králíčkovi), jejíž členové doplnili kapacitu autobusu a pomohli nám se zajištěním vstupenek a autobusu, se kterým jsme na zápas vyrazili.

Závěrem chci všem účastníkům poděkovat za bezproblémový průběh akce a věřím, že pro všechny to byl nevšední a na poměry českého fotbalu určitě mimořádný zážitek.

Milan Janda