Předsilvestrovské derby 2019

Ve čtvrtek 26.12.2019 se uskutečnilo 5. Předsilvestrovské derby strakonických odboček přátel Sparty Praha a Slavia Praha. Tentokrát byli pořadatelé sparťané. Začátek by ve 14 hodin a hřišti u Lídlu, zahájili ho výběry odboček do 12 let a mužstvo Slávie zvítězilo 7:2.

Po utkání se kopaly pokutové kopy, které kopali všichni hráči a na penalty vyhráli sparťané 9:8. Utkání řídil pan Dunovský a také následující zápas dospělých. Před utkáním všichni uctili minutou ticha památku kamaráda, trenéra volyňské mládeže a sparťana pana Václava Bláhu, který zemřel den před tímto utkáním.

Ještě před utkáním byl pokřtěn slávistický nástěnný kalendář Petrou Divišovou a starostou města Břetislavem Hrdličkou, strakonickým pivem. Obě mužstva zde měla stánky s propagačními materiály , které byly přístupné volně návštěvníků a některé bylo možné také zakoupit. Mládež dostala dárky z rukou starosty města a předsedů odboček Jana Jílka, Miloše Sedláčka a fyzioterapeuta Petra Kollorosa.

Na závěr byla předána řediteli strakonické nemocnice MUDr. Tomáši Fialovi vybraná částka na nákup postýlek pro dětské oddělení strakoniceké nemocnice, která překonala předcházející roky a to ve výši 22.200 Kč. Celým programem profesionálně provázel pan František Mareš. Mužstva si svůj den šla oslavit po svém, sparťané k Panákovi a slávisti do Jiskry. Ať žije 6. Předsilvestrovské derby a do té doby pevné zdraví v roce 2020 všem fanouškům obou mužstev, děláte to pro dobrou věc.

Malířský Jan st.