Předsilvestrovské derby Slavia – Sparta 2015

27.12. 2015, 14: 00 hod.
Předsilvestrovské derby Slavia – Sparta pobočky OP ze Strakonic (Slavia) a fan clubu z Vodňan (Sparta), hřište Na Křemelce, u Lidlu
Rozhodčí: jako hlavní arbitr pískal Káník, na lajnách sekundovali Hejtmánek a Bernas
Sestava strakonických slávistů:
Malířský, Hosman – Berger, Čapek, Sedláček, Pacák, Hovorka, Baloušek, Oberreiter, Matoušek, Sýkora, Hrdlička (K), Hošek, Roučka, Vlček, Malý, Pešír, Mára


Povánoční nedělní odpoledne s jarním počasím nabídlo strakonickým fotbalovým fanouškům zajímavé klání mezi mužstvy Slavie a Sparty složené ze členů OP ze Strakonic – Slavia a fan clubu z Vodňan – Sparta. Atmosféra tomuto přesilvestrovskému zápasu určitě odpovídala, přišlo dobře na 150 diváků !! Přijeli fanoušci, z Vodńan, byli vidět slávisti z Horažďovic, sparťani z Volyně, dokonce přijel i člen OP Slavie z Prahy pan Dobiáš! Jak vidno, zápas překročil rámec strakonické fotbalové fanouškovské obce a to je dobře.
Zápas skončil 6:1 pro slávisty, do vedení šli brzy po zahájení sparťané (Čapek ml.), ale slávistům se podařilo do poločasu vyrovnat (Oberreiter). Z fotbalového hlediska byla první půle herně hodně vyrovnaná, na obou stranách byly k vidění pohledné akce, které byly často odměněny potleskem přítomných diváků. Ve druhé půli již excelovala “domácí” Slavia, která zatížila brankové konto vodňanských dalšími pěti góly a premiérový debakl “rudých” byl na světě! Ve prospěch slávistů rozhodla folbalová kvalita a početnější kádr. Sparťané točili v zápase pouze 3 hráče, i to je jeden z faktorů tak vysoké prohry… Mám takový dojem, že i řady přítomných diváků byly více červenobílé, ale to je nakonec v celkovém součtu jedno, zápas určitě splnil svůj účel a diváci se dobře bavili, to je to podstatné.. Hrálo se 2 x 30 minut, 8 + 1, o přestávce bylo pro diváky zpestření, střílelo se na zavěšené šampaňské, které sestřelil jen předseda odbočky Jan Vlček.
Na pozápasové “tiskovce” v hospůdce Na Křemelce byl zápas kladně zhodnocen, určitě se uspořádá v příštím roce další derby-zápas a chtěli bychom z tohoto udělat tradici zápasů poboček sla-spa ve Strakonicích na konci každého roku. Nabízí se i klání žáčků. Nápadů jak toto vylepšit je víc než dost.

Martin Červinka

Fotogalerie zde