Setkání odboček přátel Slavia Kardašova Řečice 2018

Ve dnech 5.-7. července 2018 se uskutečnilo v Kardašovo Řečici 18. setkání odboček přátel Slavie Praha, které vyvrcholilo v pátek fotbalovým turnajem v malé kopané za účasti 30 odboček .

Hrálo 12 minutse v 8 skupinách z nichž  postupovali první dvá. Strakonická odbočka ve skupině hrála:

Strakonice : Fanshop 0:2
Strakonice : MSFO 1:0,
Strakonice : Třebíč 1:3
Po té jsme hráli už jen o umístnění :
Strakonice : Rožďalovice 1:3 a skončili jsme na 24. – 30. místě. Za nás hráli:

Kamil Hajdušek, Tomáš Hozman, Josef Sýkora, Petr Sýkora, Petr Hovorka, Pavel Řehoř, Libor Čech, Ivan Hrdlička, Petr Hrubý a Martin Bláha.

Vítězem turnaje se stala již po třetí zasebou Zahrádkáři Brandýs , která ve finále hrála s Fanshopem 0:0 a vyhráli na penallty, na 3. místě skončil Beta Fans a 4. Kardašova Řečice. Setkání zahájil předseda Odboru přátel Slavie Praha pan, Janáček, následovalo přjetí v Kardašové Řečici místostarostou (kapelníkem) ing. Karlem Machem, kterému předala obraz kostela Anička Vršecká a od něj dostala cédečko jeho kapely. Pak přednesl řeč předseda místní odbočky pan Jaroslav Tomša a uskutečnilo se předání putovní standarty od strakonické odbočky předsedou Milošem Sedláčkem. Místostarosta na standartu přivázal stuhu pořádajícího města. Setkání se zůčastnil 88 letý pan Miroslav Dlouhý z Bělé pod Bezdězem, který byl u zrodu tradice těchto setkání. Po té bylo vzpomenuto zdejších zakládajích členů , jejichž památka bude uctěné kytičkou položenou na zdejším hřbitové. Z žijících byli oceněni pánové Oubrama, Šenk a Froněk. Před zahájením jěště slavistickou hymnu zahrála na housle malá talentovaná Zuzanka Semerádová, kterou si za silného potlesku všichni také zaspívali. Pak už byl turnaj zahájen a po jeho skončení se při hudbě všichni bavili a řada jich zůstává až do neděle. Přítomen byl za Universitu Slavie pan Miroslav Pomikálek a za odbor přátel také Petr Vršecký.

Tak zdar 19. setkání odboček přátel Slavie Praha.

Jan Malířský st.

Fotogalerie: