Vepřové hody

V sobotu 20. 2. 2016 se v hospůdce Na Křemelce uskutečnily “Slávistické vepřové hody”, které zorganizovala pobočka strakonických slávistů. Atmosféra byla příjemná, podával se ovar, jelita, jitrnice, tlačenka, sulc a “prdelačka”. Chlapci v čele s předsedou Vlčkem byli brzy ráno roztopit “kotel”, aby kolem 11:00 hod. se mohla podávat polévka a teplý ovárek.
Pozvání na akci přijali členové OP Slavia 114Area (Praha), přijel i pan Zápotocký, jehož znalost z historie, ale i současnosti Slavie je obdivuhodná a ve 14: 00 hod. dorazil Na Křemelku Ondřej Zlámal a Václav Hanzlík, kteří zde představili další knihu o Slavii, tentokráte pod názvem “Vzpomínky mistrů”. Tato kniha navazuje na knihu předcházející, která byla také ve Strakonicích představena a její název je “Splněný slávistický sen”.
Nálada všech účastníků vepřových hodů byla přátelská, bylo si o čem povídat, neb Slavia prožívá svůj takzvaný restart a většina diskuse se točila kolem fotbalu. Samozřejmě se probíral i nepovedený zápas s Jihlavou…
Pro naši odbočku se zde rýsuje užší spolupráce s pražskou pobočkou Slavia 114 Area a pan Zápotocký nás na oplátku pozval na setkání do Prahy.
Na závěr je třeba říct, že se vše snědlo a vypilo… Za rok se akce podobného charakteru bude opakovat!

Martin Červinka

 

Fotogalerie:

  • Michal Dobiáš

    Tak to jsem moc rád, že se to vydařilo, moc jsem na Vás vzpomínal! Ale já jsem si nemohl dovolit opustit ten Mníšek, kam jsme dorazili jen s Honzou Čapkem… Myslím, že se rýsuje nejen spolupráce s Area114, ale na trase a při trase z Prahy jsou další schopní a kamarádští slávisté – Mníšek, Dobříš, Nečín, Příbram. Bude to síla! Čááárvenobílá, booojová síla!!! Dobi