Zápas pro Jakoubka

Vážení členové našeho strakonického slávistického spolku, 

dovolujeme si Vás všechny pozvat na na akci pořádanou naší odbočkou a věříme, že se dostavíte v co největším počtu a společně dokážeme, že naše slávistická srdce bijí nejenom pro fotbal, ale že dokážeme kamarádovi pomoci i v těžké životní situaci.

Ve Strakonicích se uskuteční charitativní zápas pro malého Jakoubka, syna Petra Jandy, dvojnásobného mistra ligy se Slavií a stříbrného medailisty z MS hráčů do 20 let v Kanadě.

Společně s manželkou Lenkou zažívají jako rodiče ty nejtěžší životní chvíle. Jejich jediný syn Jakub utrpěl krátce před svými druhými narozeninami vážný úraz. Následky jsou fatální. Malý slávista má poškozenou míchu v oblasti krku. Malý Jakoubek je už v domácím léčení a pravidelně podstupuje rehabilitace na specializovaných klinikách. Na jeho léčbu přispěli nejen slávisté, ale i ostatní fanoušci už přes 3 miliony korun. Na internetových stránkách www.projakoubka.cz je zveřejněn celý příběh malého bojovníka spolu s dalšími informacemi o jeho aktuálním zdravotním stavu a o možnostech konkrétní pomoci.

Fotbalový oddíl SK Slavia Praha – Odbor přátel, z.s. s hlavními partnery Městem Strakonice a SK Slavia Praha – fotbal, a.s. a ve spolupráci s OP SK Slavia Praha – odbočka Strakonice, zapsaný spolek pořádají celodenní akci na podporu malého Jakoubka. Výtěžek pak poputuje na jeho konto.

Akce se bude konat 4. září na stadionu Na Křemelce ve Strakonicích a hlavním tahákem bude exhibiční zápas mezi úspěšným týmem Slavie z roku 2007 a týmem osobností Petra Jandy. Dorazí například legendy Vladimír Šmicer, Martin Latka a Luboš Kozel, stále ještě hrající hráči Milan Škoda, Marek Suchý, Tomáš Necid, Martin Dostál a Michal Švec, ze zahraničí dorazí Mickael Tavares, Tijani Belaid a Matej Krajčík. Dále se zúčastní slávisté Zdeněk Šenkeřík, David Kalivoda, František Dřížďal, Jaroslav Černý, Pavel Fořt a další. Aktuální soupis obou týmů naleznete na webu Odboru přátel.

Program:

  • 10:30 zápasy výběrů U13 chlapců a dívek mezi okresy Strakonice a Písek
  • 12:00 fotbalové utkání fanoušků  OP Slavia Strakonice – Fanklub Sparta Písek
  • 14:00 Janda Team – Slavia Praha 2007

Vstupné dospělí 150,- Kč, děti, ženy a důchodci: 80,- Kč

Vstupné dospělí 150,- Kč, děti, ženy a důchodci: 80,- Kč

Zápas to bude čistě exhibiční, cílem je nejen pobavit diváky, ale především  vybrat slušnou částku na podporu Jakoubka. Tým Slavie z roku 2007 se takto sejde vůbec poprvé od té doby, nenechte si to ujít. 

Na pomoc Jakoubkovi Jandovi je zřízen účet u neziskového sdružení DONOR, kam mohou lidé přispívat na základě svých možností jakoukoliv finanční částkou.Číslo účtu: 2362424002/5500

Výbor odbočky