Fotoreportáž ze zápasu KRC Genk – SK Slavia Praha

Strakonická odbočka Přátel Slavia Praha si vyrazila ve středu minulý týden večer do belgiského Genku na utkání svého miláčka v Evropské lize. A stálo to za to.

Vyrazili jsme v e 20, 30 hod autubusem Pella. Doplnili nás slávisti z Volyně, Blatné, Krkonoš a pod. Po několika zastávkách jsme po desáté dorazili na místo. A do začátku utkání jsme si prošli bývalé hornické město. Památek zde moc není až velké obchodní centru, kostel, pár památníků, obrovskou knihovnu s čítárnou, hornické muzeum a nádherné parky, které jsou plné vodního ptactva. Vedle parku byl hotel ve kterém spali fotbalisté Slavie. Při odchodu z hotelu jsme si s nimi potřásli rukou a popřáli, aby se dařilo. Potom jsme šli ho města na náměstí, které bylo plné stánků, jelikož zde probíhaly trhy. Slávisty se to všude hemžilo a obsadili téměř všechny hospody. My jsme byli v perfektní sportovní hospůdce se skvělým personálem, který nám i pivo v ceně 3 Eu prodával pouze za 2 Eu.

V 17, 30 jsem odešli na autobusové nádraží odkud jsme byli za asistence policie převezení zdejšími dopravci na stadion. Zde pak po dvojí důklané prohlídce jsme byli vpuštěni na stadion do sektoru AA. Atmosféru na nádherném stadionu jsme vytvořili fantastickou a to dílo, které nečekal nikdo a k tomu ještě po nešťastné téměř vlastním gólu to se nedá popsat. A to ostatní se komentovat nemusí, protože to snad každý viděl, ale být u toho to je zážitek na celý život. A na závěr nádherná děkovačka. Nyní nás čekají španělé i když jsme si přáli raději italy. A uvidíme.

KRC Genk : Slavia Praha 1:4 /1:1/, 10.Trossard – 64. a 68. Škoda, 23.Coufal, 54.Traoré Rozhodčí: Madden – Connor, Mulvanny /všichni Skotsko/ Žluté karty: Wouters – Kúdela, Traoré, Škoda, Coufal, Van Buren Genk: Vukovic /58.Jackers/ – Maehle, Dewaest, Lzucumi, De Norre /56. Uronen/ – Heynen /29. Wouters/, Malinovskij – Itó, Pozuelo, Trossard – Samatta trenér : Clement Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela, Deli, Bořil – Souček, Král Masopust /65. Olayinka/, Traoré /63. Stoch/, Zmrhal – Škoda /76. Van Buren/ trenér : Trpišovský

Text a foto Jan Malířský st.