19. celostátní setkání odboček odboru přátel Slavia Praha

Od pátku 21. 6. proběhlo v Bělé pod Bezdězem 19. celostátní setkání odboček přátel Slavia Praha, které vyvrcholilo sobotním fotbalovým turnajem pětičlenných mužstev. Hrálo celkem 32 družstev po 4 v 8 skupinách, po 12 minutách a první dvě mužstva ze skupiny postupovali do vyřazovací část.

Strakonická odbočka se samozřejmě zúčastnila doplněna hochy z Horažďovic. V autobuse s námi jelo smíšené mužstvo Blatné a Písku.

Nyní jak si vedla strakonická odbočka. Ta vyhrála skupinu s 6 body skórem 12:2.

Výsledky ze skupiny:

Strakonice : Rožďálovice 1:0, Mareš

Strakonice : Srdcaři z východu 3:1, Štefanko 2, Samec

Strakonice : Fan Club 8:1, Samec3, Bláha, Hozman, Motl, Mareš a brankář Sedláček

o umístnění 8.-16. místo: Strakonice : Karlovarsko 2:0, Bláha, Hozman

o umístnění 4.-8. místo: Strakonice : FO OP Praha 2:1, Bláha, Motl

o umístnění 1-4. místo: Strakonice : Kardašova Řečice 1:2, Štefanko

o 3. místo: Strakonice : Fan shop 2:5, Mareš 2 a obsadili jsme touto prohrou 4. místo.

Finále : Kardašova Řečice : Zahrádkáři hráno 2x10min. 1:1 /1:0/, pokutové kopy 0:3

Již po třetí za sebou se stali vítězi Zahrádkáři.

Několik poznatků a organizačních záležitostí ze setkání. Po zahájení starostou města Bělá, pod předsedou zdejší odbočky a pak člena výboru Odboru přátel z Prahy, byly předány dary a gratulace od vedení odbočky zakládajícímu členu těchto setkání a bývalému předsedovi odbočky panu Miroslavovi Dlouhému k jeho 89 letům. Dary jsme jako odbočka předali i my a to v zastoupení Václava Kostky st. a předsedy Miloše Sedláčka.
O přestávce vystoupila skupina ” Rozpustilé babičky ” z Hronova, jejichž průměrný věk je 70 let s vstoupením zaměřeným k fotbalové Slávii. Setkání se zúčastnil i nejstarší účastník a kamarád pana Dlouhého 97 let Jaroslav Hyka z Kamenice u Prahy a u něj je zajímavé, že jeho rodina mívala ve Strakonicích na náměstí pekařství Setkání proběhlo důstojně a všichni jsme si ho užili a i slunečné počasí které nám přálo, oslavili se i narozeniny Vaška Králíčka, a tak ať žije příští 20. setkání odboček přátel Slávie.

Jan Malířský st.