Slávistické akce – Setkání odboček a Splouvání Otavy

Vážení členové,

koncem června a v polovině července se uskuteční dvě slávistické akce. 

Tou první je 19. celostátní setkání odboček Odboru přátel, které se tentokráte koná v Bělé pod Bezdězem 22. června (sobota). Výbor našeho spolku dojednal s odbočkami v Blatné a Písku, že na setkání pojedeme společně jedním autobusem. Blatná a Písek postaví do fotbalového turnaje společný tým, naše odbočka bude mít svoje mužstvo. Pevně věříme, že náš výsledek bude lepší než v loňském roce, že kvalitních hráčů na soupisce bude dostatek (minimálně 10), a že i účast ostatních členů jako diváků bude odpovídající tomu, že v současné době má naše odbočka 215 členů. Činnost není pouze o tom, že jezdíme do Prahy na fotbal, ale musíme se účastnit i dalších akcí pořádaných Odborem přátel. Zájezd do Bělé jsme naplánovali jako jednodenní, nechceme nikoho zatěžovat nocováním a zabrat vám celý víkend. Z toho však plyne časný sobotní odjezd ze Strakonic, a to v cca. 5.00 hodin, jelikož v Bělé musíme být v 8.00 hodin. Po skončení fotbalového turnaje se společně domluvíme, v kolik bude odjezd domů. Pořadatelé mají v programu i večerní taneční zábavu, takže bude záležet pouze na nás, jak dlouho se zdržíme. Myslíme si, že nejpozdější návrat do Strakonic by byl ve 24.00, ale můžeme jet samozřejmě dříve, záleží jen na té domluvě. Do Bělé můžete s sebou vzít i děti, pro které je také připraven program. 

Prosíme zájemce o účast aby se hlásili na tel. 739 781 316 (Sedláček-večer po 19. hodině nebo v sobotu a neděli) nebo 739 826 833 (Králíček).

Druhou akci pořádá naše odbočka, a to 12. až 14. července (pátek-neděle), jedná se o druhý ročník Splouvání Otavy. Přibližný scénář je následující:

Centrem dění bude stejně jako loni chatka a její okolí našeho předsedy M. Sedláčka v Dolním Poříčí u Střelských Hoštic. Tam mohou účastníci přijíždět již v pátek po 16. hodině, postavit si své příbytky (stany) a večer posedět a poklábosit při ohníčku (třeba si opéct i vuřty). 

Hlavním dnem bude sobota. Ráno se společně nasnídáme, v cca. 8.30 bude pro všechny aktivní účastníky plavby přistaven v Poříčí autobus, který je odveze na začátek cesty pod hrad Rabí.

Pro ty, kteří pojedou do Poříčí až v sobotu, bude mít autobus zastávky ve Strakonicích u Lidlu v 8.00 a na Míru v 8.10.

Pod Rabím budou připraveny lodě ( letos na raftech nepojedeme, pokud by někdo raft chtěl, musí dát vědět). Můžeme objednat následující lodě:

Plastová kanoe Samba (vhodná pro 2), cena 400 Kč /den, plastová rodinná kanoe Samba (vhodná pro 2 dospělé a 1-2 děti), cena 500 Kč /den, nafukovací kanoe Baraka (pro 2 méně zkušené), cena 500 Kč /den, samozřejmě ke každé kanoi je v ceně i vybavení (pádla, vesty, barely). Okolo deváté hodiny bychom měli vyplout, cesta je dlouhá něco přes 20 kilometrů, po loňských zkušenostech by všichni měli být v cíli v Poříčí do 16.00 hodin. Samozřejmě jsou na cestě naplánovány občerstvovací zastávky. 

Odpolední a večerní program se ponese v duchu oslav 5. výročí obnovení činnosti strakonické odbočky OP, tohoto programu se mohou zúčastnit i neaktivní vodáci z řad našich členů i ostatní příznivci našeho slávistického spolku. Na neděli je naplánován úklid a odjezd domů, je na každém, v kolik hodin odjede (může zůstat až do večera).

Jídlo a pití zajišťují pořadatelé na všechny tři dny, nikomu však nebude bráněno, když přiveze něco dobrého na zub nebo k pití

A teď to nejdůležitější. Přihlašovat se a objednat jednotlivé typy lodí je nutno udělat do 15. června (poté již musíme objednat lodě v půjčovně), a to na tel. 739 781 316 (Miloš Sedláček-večer po 19. hodině nebo v sobotu a neděli), přihláška by měla být závazná. Rovněž účastníci večerních oslav by měli zavolat, počtu lidí se musí přizpůsobit množství jídla a pití. Kdo by měl jakékoliv dotazy, volejte Milošovi na výše uvedené číslo !!!

Prosíme ty, kteří se již přihlásili, aby rovněž zavolali a upřesnili typ lodě, kterou chtějí objednat !!!

Výbor odbočky Strakonice